SERUM KAFEINE & GINSENG 3% 15 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

SERUM KAFEINE & GINSENG 3% 15 ML

SERUM KAFEINE & GINSENG 3% 15 ML

L1,300.00

Serum tonifikues i lëkurës për fytyrën dhe konturet e syve

Nje serum aktiv  i përqendruar me 2% kafeinë dhe 1% ekstrakt organik xhinseng në një bazë aktive të Aloe vera organike dhe Acidit hialuronik nga fermentimi natyror.

Perfekt per te githe lekuren, sidomos per pjesen e syve. Për lëkurë normale, mature dhe rrathët e errët

Qetëson dhe stimulon

Nxit elasticitetin e lëkurës

Certifikuar AIAB, Vegan, Nikeli i testuar

Kafeina, ngushton enët e gjakut dhe ndihmon në uljen e inflamacionit dhe fryrjeve. Ajo forcon dhe shkëlqen lëkurën, duke zvogëluar rrudhat. Kafeina është një vazokonstriktor që do të thotë se ngushton enët e gjakut, duke zvogëluar fryrjen e lëkurës. Ka një efekt anti-inflamator dhe ndihmon për të qetësuar lëkurën dhe për të ulur skuqjen e lëkurës sidomos ata me rosacea. Kafeina ka efektet qetësuese, përfitimet kundër plakjes, vitamina B-3 për kancerin e lëkurës, kunder Inflamacion, trajtimi i akneve, rrathet e errëta te syve

Xhinseng është një burim i shkëlqyeshëm i vitaminave B (përshëndetje, niacinamide dhe panthenol!), Të cilat ndihmojnë në zbehjen e njollave të errëta dhe ekuilibrojnë nivelet e hidratimit dhe hidratimit në lëkurë dhe barrierën e saj. Kjo e bën përbërësin ideal për ata me lëkurë të stresuar, të prirur për puçrra ose të ndjeshme.

Perberes funksionale

Kafeina, xhensen

Si të përdoret

Vendosni 2-3 pika në lëkurën e pastruar në mëngjes dhe në mbrëmje direkt në fytyrë para kremit ose të holluar në kremin bazë. Mund të aplikohet në zonën e konturit të syve

Category:

Share this product

SERUM KAFEINE & GINSENG 3%

Serum tonifikues i lëkurës për fytyrën dhe konturet e syve

Nje serum aktiv  i përqendruar me 2% kafeinë dhe 1% ekstrakt organik xhinseng në një bazë aktive të Aloe vera organike dhe Acidit hialuronik nga fermentimi natyror.

Perfekt per te githe lekuren, sidomos per pjesen e syve. Për lëkurë normale, mature dhe rrathët e errët

Qetëson dhe stimulon

Nxit elasticitetin e lëkurës

Certifikuar AIAB, Vegan, Nikeli i testuar

Kafeina, ngushton enët e gjakut dhe ndihmon në uljen e inflamacionit dhe fryrjeve. Ajo forcon dhe shkëlqen lëkurën, duke zvogëluar rrudhat. Kafeina është një vazokonstriktor që do të thotë se ngushton enët e gjakut, duke zvogëluar fryrjen e lëkurës. Ka një efekt anti-inflamator dhe ndihmon për të qetësuar lëkurën dhe për të ulur skuqjen e lëkurës sidomos ata me rosacea. Kafeina ka efektet qetësuese, përfitimet kundër plakjes, vitamina B-3 për kancerin e lëkurës, kunder Inflamacion, trajtimi i akneve, rrathet e errëta te syve

Xhinseng është një burim i shkëlqyeshëm i vitaminave B (përshëndetje, niacinamide dhe panthenol!), Të cilat ndihmojnë në zbehjen e njollave të errëta dhe ekuilibrojnë nivelet e hidratimit dhe hidratimit në lëkurë dhe barrierën e saj. Kjo e bën përbërësin ideal për ata me lëkurë të stresuar, të prirur për puçrra ose të ndjeshme.

Perberes funksionale

Kafeina, xhensen

Si të përdoret

Vendosni 2-3 pika në lëkurën e pastruar në mëngjes dhe në mbrëmje direkt në fytyrë para kremit ose të holluar në kremin bazë. Mund të aplikohet në zonën e konturit të syve

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SERUM KAFEINE & GINSENG 3% 15 ML”