Jarget E Kermillit – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

Jarget E Kermillit

E perzgjedhur me kujdes nga Natyra

Kremi me jargen e kermillit ka cilesi unike sepse permban ne menyre krejtesisht natyrale komponente qe jane perdorur prej vitesh per pergatitjen e kremit per kujdesin e lekures te tilla  si:  kolagjeni, allantoin (veti qetesuese dhe elasticitet), elastine, vitamina A, C, E, acid glycocil (stimulon prodhimin e kolagjenit) dhe nje antibiotik natyral me fuqi dizinfektuese.

 I rendesishem per lekuren

Jargët e kërmillit nxitin prodhimin e kolagjenit dhe elastinës dhe ndaj parandalojnë rrudhat. Riparon gjithashtu dëmtimet e lëkurës, largon shenjat e akneve duke rigjeneruar lëkurën. Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures, permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per t’i rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar.

I jep ton lekures dhe lufton rrudhat e para me nje efekt lifting natyral, luan rol veprues ne rinimin e lekures se fytyres, perreth syve dhe buzeve, zbut rrudhat e mimikes, por mbi te gjihta redukton dukshem shenjat e akneve, te lise se dhenve (lia e ujit), plaget, skuqjen dhe djegien nga dielli. Tek femijet largon skuqjet qe shkaktohen nga pelenat.

Perthithet shpejt nga lekura, nuk ka arome, jo i yndyrshem dhe hypoallergenic.

Nuk le njolle  ne rroba dhe ne fytyre, pra mund te perdoret edhe para grimit apo kremit mbrojtesit ndaj diellit. I shkelqyer per perdorim pas diellit sepse rifreskon dhe ndihmon ne nxirjen.Nese perdoret ne lekuren e trupit, lufton venat me varice, ul enjtjen duke i lehtesuar dukshem. Redukton celulitin.