Telefononi (+355) 695544797

Cart

la saponaria

Showing all 10 results

BALSAM I IPERIKOS

L1,000.00

BALSAM I IPERIKOS

L1,000.00

Lulet e iperikos jane te mbledhura ne vere gjate nates qe te marrin te gjith energjine diellore. Nga lulet e celura merret ipericina, nje substance kremoze qe lejon kete balsam te jete nje kure apostafat per problemet e ndryshme me skuqjen ose me percarjen e lekures.

HIDROLAT BIO I SALVIAS

L1,000.00

HIDROLAT BIO I SALVIAS

L1,000.00

Ky hidrolat eshte I duhur per te luftuar problemet e lekures se yndyrshme dhe te papaster. ?Sidomos per te rregulluar perthithjen e tepert ne kuren e flokeve

Hidrolat I luleve te portokallit bio

L1,000.00

Ky hidrolat tonifikon, rifreskon dhe rigjeneron lekuren. Ne vecanti I rendesishem per lekurat e thata, eshte I perdorur edhe per vetite e saj qetesuese dhe kurative per sistemin nervor. Ky hidrolat lejon qe lekura te jete e bute dhe e shndritshme, ka nje arome te kendshem dhe shume te lehte, shume I preferuar per tu perdorur ne darke, perpara se te flini, sepse qeteson mendjen dhe jeni me te relaksuar

HIDROLATI ROZMARINES BIO

L1,000.00

Rozmarina qe eshte perdorur per te prodhuar hidrolatin eshte I kultivuar me shume dashuri ne Toskana, ne province e Sienes ne nje ndermarrje te vogel agriculture ku pronaret kurojne token me shum dashuri dhe ne regjim biologjik per te garantuar maksimumin e qualitetit per produksionet e tyre. Hidrolati perftohet si nje eliksir I vertete per lekurat e yndyrshme dhe te papastra fale vetive te saja dermo pastruese. Eshte ne vacanti e perdorur per kurimin e flokeve si pastrues dhe anti zbokth. Rifreskuese dhe tonifikuese.

IDROLAT KAMOMILI

L1,000.00

IDROLAT KAMOMILI

L1,000.00

???Ujera aromatike te perftuara nga distilimi I luleve te sapo mbledhura qe konservojne ne menyre totale te gjitha vetite e tyre. ???Gjate distilimit

IDROLAT LAVANDES BIO

L1,000.00

IDROLAT LAVANDES BIO

L1,000.00

Ky hidrolat qeteson, lemon lekuren, freskon dhe ftohe epidermen. Eshte I perdorur dhe per vetite qetesuese per sistemin nervor.

IDROLAT TRENDAFILI

L1,000.00

IDROLAT TRENDAFILI

L1,000.00

Ky hidrolat tonifikon, lemon dhe pastron lekuren tuaj. Ka nje efekt anti-rrudhe dhe zvogelon rrudhat e vogla, duke masazhuar lehte ne rrenjet e flokeve rregullon problemin e krijimit te tepert te zbokthit. I pershtatshem per lekura shume te thata dhe te ndjeshme.

KREM XHEL QETESUES DHE FRESKUES PER KEMBET

L1,500.00

Xhel qetesues kundrejt lodhjes dhe freskues per kembet dhe shputat tuaja.
??Fale formules se tij te vecante ky krem xhel me baze te vajit te ullirit dhe struktures se tij te kristaleve likuide thithet menjeher nga lekura juaj dhe I jep lekures suaj lehtesi dhe hidratim dhe nuk ngjit.

SHAMPO FARA LINI SOLID

L800.00

??I dedikuar për ata që nuk ju pëlqejne shishet plastike dhe për ata që duan të udhëtojnë, kjo shampo pa ujë është e lehtë për të transportuar (duke përfshirë dhe aeroplan) dhe nuk ndotin.??
??Formuluar me përbërësit lokalë dhe te mrekullueshem per rritjen e flokeve tuaj, Livando, rozmarinë dhe dellinje vepron në rrënjet dhe në lëkurën e kokës me veprim anti-inflamator, ndërsa limoni pastron tërësisht duke eliminuar yndyren dhe përmirëson shkelqimin natyral te flokut????

SHAMPO ME FARA LINI, SALVIA DHE LIMON

L1,300.00
??Shampo Salvia dhe Limoni – Per rritjen e flokut dhe rigjenerimin e flokut te ri??Kjo shampoo eshte nje product artisanal dhe nuk permban SLES, OGM, PEG ose paraben por vetem perberes te cilesise se pare dhe natyral. ??I pasur me ekstrakte vegjetale te salvias, limonit, ortikes, me aksion ngushtesues dhe normalizues. ??I formuluar me perberes natyral te marr nga luledielli dhe nga kokosi, ne kete menyre lejon qe floku te ushqehet dhe pjeset dyshe te mos keputen me dhe stimulon rritjen. Ka nje aksion si nje deodorant sepse freskon rrenjen e flokut, dhe permban nje arome uniforme. ??Principe aktive ??fara lini
??ekstrakt vegjetal te salvias ??ekstrakt vegjetal te ortikas ??vajra esenzial te limonit ??proteina te grurit?????