SHAMPO SENSITIVE MISHELAR 500 ML – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

SHAMPO SENSITIVE MISHELAR 500 ML

SHAMPO SENSITIVE MISHELAR 500 ML

L1,600.00

Shampoja sensitive mishelar me aromë të lehtë pastron butësisht flokët dhe lëkurën e kokës. E pershtatshme per floke normale te thate dhe sensitive Me Ekstraktin e Kamomilit dhe Aloe Vera, ndihmon në zvogëlimin e thatësisë së kokës dhe qetesimin e skalpit nga irritimet e ndryshme, me perzierjen e vajrave të Kokosit, Avokados dhe Arganit  i lëne flokët të ndjehen të ushqyer dhe të thellesisht te hidratuar.

Kamomili do të forcojë flokët tuaj dhe do t’i mbrojë ato nga dëmtimet e lehta. Përmban veti anti-septike që heq papastërtitë dhe yndyrat që bllokojnë gjëndrat e flokëve dhe nxit rritjen e flokëve. Parandalon grumbullimin e baktereve dhe mikrobeve dhe i mban flokët tuaj të pastër dhe të freskët.

Ekstrakt kamomilit ushqen flokët tuaj dhe eshte perberes natyral kundër zbokthit.

Pasuron ngjyrën tuaj të flokëve.

Shton shkëlqim dhe vitalitet flokeve

Parandalon rënien e flokëve.

Nxitni rritjen e flokëve.

Aloe vera është përdorur prej kohësh për trajtimin e rënies së flokëve. Ajo qetëson lëkurën e kokës dhe zbut flokët. Forcon flokët pasi ka shumë përbërës aktivë dhe minerale që mund të ndihmojnë në forcimin e flokëve tuaj. Aloe vera ka enzima që zbërthejnë yndyrnat dhe kështu i heq yndyren nga flokët (sebum).Mbrojtja nga dëmtimi UV. …

Vaji i kokosit shpesh thuhet se është vaji më i mirë për të përdorur në flokët tuaj për të zvogëluar humbjen e proteinave dhe për ta mbajtur atë të shëndetshëm.

Eshte thellësisht hidratues gjë që e bën vajin e kokosit një vaj të shkëlqyeshëm për t’u përdorur për të ndihmuar në flokët e dëmtuar dhe për të inkurajuar rritjen e flokëve.

Vaji i kokosit stimulon rritjen e flokëve duke u futur thellë në gjëndrat e saj.

Vaji i avokados është jashtëzakonisht i pasur me acid oleik dhe yndyrna të pangopura, duke e bërë atë një nga vajrat e paktë që mund të depërtojë në boshtin e flokëve dhe të hidratoje flokët tuaj. Këto yndyrna gjithashtu forcojnë boshtin e flokëve dhe ndihmojnë në parandalimin e thyerjes.

Vaji i arganit mund të hidratoje flokët dhe skalpin tuaj dhe të mbrojë flokët tuaj nga dëmtimet e përditshme. Duke zvogëluar thyerjen dhe ndarjen e skajeve dhe duke mbajtur kokën tuaj të shëndetshëm, vaji i arganit mund të ndihmojë në parandalimin e rënies së flokëve për flokë më të trashë dhe më të plotë.

 

Category:

Share this product

SHAMPO SENSITIVE MISHELAR

Shampoja sensitive mishelar me aromë të lehtë pastron butësisht flokët dhe lëkurën e kokës. E pershtatshme per floke normale te thate dhe sensitive Me Ekstraktin e Kamomilit dhe Aloe Vera, ndihmon në zvogëlimin e thatësisë së kokës dhe qetesimin e skalpit nga irritimet e ndryshme, me perzierjen e vajrave të Kokosit, Avokados dhe Arganit  i lëne flokët të ndjehen të ushqyer dhe të thellesisht te hidratuar.

Kamomili do të forcojë flokët tuaj dhe do t’i mbrojë ato nga dëmtimet e lehta. Përmban veti anti-septike që heq papastërtitë dhe yndyrat që bllokojnë gjëndrat e flokëve dhe nxit rritjen e flokëve. Parandalon grumbullimin e baktereve dhe mikrobeve dhe i mban flokët tuaj të pastër dhe të freskët.

Ekstrakt kamomilit ushqen flokët tuaj dhe eshte perberes natyral kundër zbokthit.

Pasuron ngjyrën tuaj të flokëve.

Shton shkëlqim dhe vitalitet flokeve

Parandalon rënien e flokëve.

Nxitni rritjen e flokëve.

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SHAMPO SENSITIVE MISHELAR 500 ML”