Products – vivaorganic

Telefononi (+355) 695544797

Cart

Shop

Showing 1–48 of 250 results

VITAMIN E 2% 15 ML

L1,300.00

Serum ushqyes për përdorim të përditshëm

Ideale për lëkurë normale, të thatë dhe mature

Nxit elasticitetin

I pasur me antioksidantë

Solucion i përqendruar i Vitaminës E 2% (Tokoferol) në një bazë aktive me vaj organik Argan.

Vitamina E është një vitaminë e tretshme që vlerësohet në kozmetikë për vetitë e saj ushqyese, forcuese të elasticitetit dhe antioksiduese. Serumi përmban 2% të vitaminës E të futur në një përzierje te vajit te arganit. Vitamina E e përdorur është acetat tokoferil i stabilizuar që aktivizohet vetëm në kontakt me lëkurën. Përmirëson fytyrën, promovon hidratimin, kundërvepron me shenjat e plakjes së lëkurës dhe neutralizon radikalet e lira. Vitamina E përdoret shpesh për të trajtuar shenjat dhe njollat

Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm që mund të jetë efektiv në zvogëlimin e dëmtimit UV në lëkurë. Vitamina E ndihmon në riparimin e qelizave të dëmtuara të lëkurës, duke e bërë kështu lëkurën tuaj me të bukur dhe të lirë nga çdo njollë. Njollat ​​e errëta në fytyrën tuaj dhe pjesët e tjera të trupit zhduken kur vaji i vitaminës E aplikohet.

Substancat funksionale

Vitamina E 2%

 

Si të përdoret

Vendosni 2-3 pika mëngjes dhe mbrëmje direkt në fytyrë para kremit ose të holluar në një krem ​​bazë për tu aplikuar në lëkurën e pastruar.

 

 

PEPTIDE + HIBISCUS 2% 15 ML

L1,300.00

Serum I përqendruar me efekt stimulues në prodhimin e kolagjenit

Solucion i përqendruar i 2% peptideve të farës së hibiskusit në një bazë aktive me lëng organik Aloe vera dhe Acid hyaluronik të fermentimit natyror.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës

Smooths & plumps

Nxit elasticitetin e lëkurës

Permiresojne barrieren e lekures

Reduktojne rrudhat. Kolagjeni mund të shëndoshë lëkurën dhe buzët dhe kur lëkura është më e fortë dhe e shendoshe, rrudhat dhe vijat e holla do të jenë më pak të dukshme.

Lëkurë më elastike.

Lehtëson inflamacionin.

Pastron lekuren nga “breakouts”

Peptidet janë blloqet ndërtuese të kolagjenit dhe fibrave të elastinës që gjenden në lëkurën tone. Ato janë zinxhirë të shkurtër të aminoacideve dhe mund t’i thonë trupit të prodhojë edhe më shumë kolagjen. Peptidet ndihmojnë në zvogëlimin e shfaqjes së vijave të holla dhe rrudhave. Përdorimi i një serumi që përmban peptide mund të çojë në një lëkurë më të fortë, me pamje më të re dhe më pak thyerje/breakouts

Substancat funksionale

Farat e hibiskusit

Si të përdoret

Vendosni 2-3 pika mëngjes dhe mbrëmje direkt në fytyrë para kremit ose të holluar në një krem ​​bazë për tu aplikuar në lëkurën e pastruar.

 

SERUM KAFEINE & GINSENG 3% 15 ML

L1,300.00

Serum tonifikues i lëkurës për fytyrën dhe konturet e syve

Nje serum aktiv  i përqendruar me 2% kafeinë dhe 1% ekstrakt organik xhinseng në një bazë aktive të Aloe vera organike dhe Acidit hialuronik nga fermentimi natyror.

Perfekt per te githe lekuren, sidomos per pjesen e syve. Për lëkurë normale, mature dhe rrathët e errët

Qetëson dhe stimulon

Nxit elasticitetin e lëkurës

Certifikuar AIAB, Vegan, Nikeli i testuar

Kafeina, ngushton enët e gjakut dhe ndihmon në uljen e inflamacionit dhe fryrjeve. Ajo forcon dhe shkëlqen lëkurën, duke zvogëluar rrudhat. Kafeina është një vazokonstriktor që do të thotë se ngushton enët e gjakut, duke zvogëluar fryrjen e lëkurës. Ka një efekt anti-inflamator dhe ndihmon për të qetësuar lëkurën dhe për të ulur skuqjen e lëkurës sidomos ata me rosacea. Kafeina ka efektet qetësuese, përfitimet kundër plakjes, vitamina B-3 për kancerin e lëkurës, kunder Inflamacion, trajtimi i akneve, rrathet e errëta te syve

Xhinseng është një burim i shkëlqyeshëm i vitaminave B (përshëndetje, niacinamide dhe panthenol!), Të cilat ndihmojnë në zbehjen e njollave të errëta dhe ekuilibrojnë nivelet e hidratimit dhe hidratimit në lëkurë dhe barrierën e saj. Kjo e bën përbërësin ideal për ata me lëkurë të stresuar, të prirur për puçrra ose të ndjeshme.

Perberes funksionale

Kafeina, xhensen

Si të përdoret

Vendosni 2-3 pika në lëkurën e pastruar në mëngjes dhe në mbrëmje direkt në fytyrë para kremit ose të holluar në kremin bazë. Mund të aplikohet në zonën e konturit të syve

KREM DIELLI SPF30 BIO EARTH 150 ML

L2,500.00

Krem kundër diellit SPF 30 i formuluar me përbërës të rritur organikisht si lëngu Aloe Vera, ekstrakti i rrushit te kuq, avokado dhe Jojoba. I përshtatshëm për lëkurë të lehtë dhe tashmë i ekspozuar në diell, siguron mbrojtje nga rrezet UVB dhe UVA.

 

Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme. Pa aromat e shtuara sintetike.

Nikeli testoi <1 ppm

Të gjitha produktet janë të pasuruara me një kompleks të vetive antioksiduese të njohura për të mbështetur më mirë lëkurën gjatë dhe pas ekspozimit në diell. Në përputhje me ligjin Hawaii për mbrojtjen e mirëqenies së gumës koralore.

KREM DIELLI SPF50+ REZISTENT NDAJ UJIT 150 ML

L2,700.00

Krem dielli SPF 50+ i përshtatshëm për lëkure te hapur dhe të ndjeshme dhe për ekspozimin e parë në diell.

Formuluar me Chlorella, vajra bimorë ushqyes dhe ekstrakte botanike me veprim hidratues, është i përshtatshëm për të gjithë familjen falë formulimit të tij rezistent ndaj ujit. Mbron nga rrezatimi UVA dhe UVB, duke ndihmuar në parandalimin e plakjes së lëkurës.

Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.

Pa aromat e shtuara sintetike.

Nikeli testoi <1 ppm

KREM FYTYRE SPF 50+ KERPUDHA REISHI DHE ALOE VERA SUN DEFENCE 50 ML

L2,500.00
Kremi diellit inovator me mbrojtje shume te larte me bazë natyrale me veprim ANTI PLAKJE, ANTI-NJOLLE dhe ANTI POLUTION që do të mund te vihet 365 ditë në vit, në qytet si dhe në det për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UVA / UVB / RREZET INFRA TE KUQE(IR), NGA RREZET BLU (Tablets, Telefonat Smart dhe kompjuterët) dhe ndotja e zonave metropolitane. . .
🌞Formulohet me ekstraktet e kërpudhave Reishi, Aloe vera dhe me përbërës inovativ që kundershtojne shenjat e plakjes dhe formimin e njollave kafe
🌞Krem fytyre diellor me aktivitet anti-moshe dhe anti-njollë për ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj rrezet e diellit në det dhe në male. .
🌞E bërë me filtra fotostabile, mbron fytyrën duke promovuar një ngjyre të sigurtë dhe afatgjatë. Formulohet me ekstrakte te kërpudhave Reishi, Superfoods dhe përbërës aktivë shume innovator që kundershtojne dukshmërinë e shenjave të plakjes dhe formimin e njollave ngjyrë kafe.
.
🌞Kërpudhat Reishi mund të ndihmojnë jo vetëm në dhënien e lëkurës së butë, por gjithashtu mund të ndihmojnë në forcimin e lëkurës ndaj të gjitha llojeve të problemeve tipike të lëkurës si (aknet, pika te zeza, acarime dhe më shumë).
.
🌞 E pasur me vajra të çmuara dhe ekstrakte botanike, mban lëkurën super te hidratuar, parandalon dehidratimin dhe thatësinë duke përmirësuar dukshëm pamjen e përgjithshme të fytyrës. Lehtë për t’u përhapur, nuk lë ngjyre të bardhë.
🌞Perberesit funksional:
Kërpudha Reishi, Caji Jeshil , Aloe Vera , Vaj Luledielli , Vitaminë E, Helichrysum , Lumicease®.
🌞Mënyra e përdorimit
Aplikoni një sasi produkti në lëkurë para ekspozimit të diellit. Përsëriteni shpesh aplikimin për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas larjes ne det.🌞🌞

KREM DIELLI SPF50 CONSHO BIO EARTH 100 ML

L2,800.00

Krem per fytyren hidratues kunder diellit me SPF50, me mbrojtje shumë të lartë kunder filtrave UVA, UVB dhe IR për një mbrojtje të trefishtë. I çertifikuar nga BIO ECO dhe i dizenjuar me vëmendjen më të madhe për lëkurën dhe mjedisin. Ofron mbrojtje të spektrit të gjerë SPF 50 me mbrojtje të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB përmes përdorimit të vetëm filtrave minerale më të mëdha se 0,1 μm

Formulohet me ekstraktet e kërpudhave Reishi, Aloe vera, rrush I kuq organic, kerpudha reishi, ekstrakt kiwi dhe me përbërës inovativ që kundershtojne shenjat e plakjes dhe formimin e njollave kafe

Krem fytyre diellor me aktivitet anti-moshe dhe anti-njollë për ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj rrezet e diellit në det dhe në male. E bërë me filtra fotostabile, mbron fytyrën duke promovuar një ngjyre të sigurtë dhe afatgjatë. Formulohet me ekstrakte te kërpudhave Reishi, Superfoods dhe përbërës aktivë shume innovator që kundershtojne dukshmërinë e shenjave të plakjes dhe formimin e njollave ngjyrë kafe. E pasur me vajra të çmuara dhe ekstrakte botanike, mban lëkurën super te hidratuar, parandalon dehidratimin dhe thatësinë duke përmirësuar dukshëm pamjen e përgjithshme të fytyrës. Lehtë për t’u përhapur, nuk lë ngjyre të bardhë.

Perberesit funksional:

Aloe vera, ekstrakt çaji jeshil, rrush I kuq organike e kuqe, vaj kokosi, ekstrakt kerpudhes, ekstrakt kiwi

Oksid zoniku & Titanium diokside

Kremrat mbrojtës ndaj diellit Consho janë bërë vetëm me filtra fizikë (pa filtra kimikë) dhe përbërës nga bujqësia organike, te lehtë për tu përhapur, ato janë formuluar sipas Protokollit të Hawaii në përputhje me perdorimin e produkteve diellore për mbrojtjen e ekosistemeve detare

 

BALSAM ANTI FRIZZ PER FLOKE KACURRELA DHE ME ONDE BIO EARTH 150 ML

L1,500.00
Balsam jep flokë të butë dhe te ndritshem, eshte kundër frizzit.
 🍃E realizuar  me përbërës ushqyes bimor si Vaj Jojoba dhe Vaj Niauli dhe Vajra esenciale Bergamote për një veprim tonifikues dhe vitalitet. Kacurrelat do të duken me te butë dhe me me ndricim
🍃Perbersit  funksionale
Vaj Jojoba, Vajra esenciale të niauli, bergamot, ekstraktet e çajit të gjelbër, tërshëra, gruri i germuar.
🍃Mënyra e përdorimit
Aplikoni produktin në flokë të lagur, sidomos në majat e tij dhe masazh të butësisht. Lëreni për 1-2 minuta, pastaj shpelajeni

SHAMPO ANTI FRIZZ PER KACURRELA DHE ONDE BIO EARTH 250 ML

L1,500.00
Keni floke te holle, te drejte e pa volum?  Shampo No Frizz Bio Earth ju dhuron flokeve tuaj volum te menjehershem, jep dendesi rrenjes se flokut, floku duket me i dendur dhe me me.jete, e zbut dhe e ushqen kacurrelin duke i dhene formen e duhur
🍃Shampo hidratuese dhe ushqyese me ekstrakte botanike dhe vajra esenciale të studiuara posaçërisht për të pastruar flokët me kaçurrela dhe me onde. Vajrat esenciale të niaulit dhe bergamotit të kombinuara me ekstrakt e  çajit jeshil I japing flokut shkëlqim dhe lehtesi.
🍃Perberesit funksionale:
Vajra esenciale të bergamotit, niauli, ekstrakte çaji jeshil, ekstrakte te camellias, tërshëra, vajin e fares se grurit, panthenol.
💕Mënyra e përdorimit
Butësisht masazhini shampon mbi flokët dhe kokën e lagur, pastaj shpelajeni. Përsëriteni nëse është e nevojshme.
.

SERUM FORCUES BIO EARTH 50 ML

L1,500.00
SERUMI FORCUES PER FLOKE TE DOBET DHE TE HOLLE  BIO EARTH
.
🌿Serum me veprim tonifikues, rigjenerues dhe energjik për flokë të dobët, te holle dhe te rralluar.
🌱Rigjeneron flokun duke e lene te bute si mendafsh
🌱Ndalon renien e flokut
🌱Stimulon rritjen e flokut te ri dhe te shendetshem
🌱Forcon rrenjen qe ne thellesi te skalpit
🌱Jep shkelqim dhe butesi
🌱

SHAMPO FORCUESE BIO EARTH 250 ML

L1,600.00
SHAMPO FORCUESE PER FLOKE TE DOBET DHE TE HOLLE- BIO EARTH
Formula e butë për pastrimin e flokëve të dobët. Përmban vaj esenciale të njohur për veprim tonik dhe ekstrakt ivy që i jep vitalitet dhe energji skalpit.
Forcon rrenjen
Rrit mikroqarkullimin e skalpit duke promovuar rrenje te shendetshme
Shton rezistencen e folikules se flokut duke ndaluar renien e dukshme te flokut
Hidraton ne thellesi, duke ndihmuar ne trashjen e flokut
Jep shkelqim dhe vitalitet flokut
Rigjeneron rrenjen duke stimuluar rritjen e flokeve te rinj
Perberesit funksionale:
Vajra esenciale të rosemarines dhe eukaliptit, ekstraktet sojes, dredhkë, rozmarinë, scutellaria, urtë; proteina gruri, gruri germinated.

SHAMPO ANTIOKSIDANTE 250 ML

L1,600.00
SHAMPO ANTIOKSIDANTE -PER TE GJITHA TIPET E FLOKEVE .
Shampo ri-mineralizuese e pershtshme për larjen e shpeshtë të të gjitha llojeve të flokëve. Nje shampo super e  pasur me vitamina, minerale dhe proteina .
Spirulina, algat e pasura me minerale, proteina, vitamina dhe antioksidantë, ndihmojne për të luftuar efektet e stresit oksidativ dhe mbron flokët nga agresionet e jashtme dhe ndotja.
 Proteinat dhe antioksidantet ju falin flokeve shum shendet dhe shkelqim
Forcojne floket ne rrenje dhe hidraton ne gjatesi
Stimulon rrritjen 🍁Shton volumin 🍁Paradalon demet e shkatuara nga dielli, i nxehti, piastra dhe tharesja
Floku eshte plot shkelqim, jete dhe i rigjeneruar
Perberesit  funksionale:
Microalgae Spirulina, Ekstraktet e Moringës, Lule Rodhe, Centella, Fucus, Vajra esenciale të verbenës, Livando,  Proteinat e grurit.

BALSAM ELIXIR KOKOS SHIKAKAI 200 ML

L1,800.00

IDEAL PER FLOKE NORMALE, TE THATE DHE KACURRELE

SHTON VOLUMIN DHE BUTESINE E FLOKUT

RRIT MENAXHIMIN E FLOKUT

Nje balsam fantastik me kokos dhe shikakai, sekreti i këtij kremi  magjik qendron ne ekstraktet e bimëve medicinale indiane të zgjedhura me dorë. Elixiri i Kokosit Shikakai është rezultat i bimeve të perziera butësisht mbi një zjarr të hapur në një proces tradicional sipas formulave antike Ayurvedic.

Ju do të ndjeni flokët tuaj te përkëdhelen nga hidratimi i  butë dhe velvet sapo të aplikohet. Edhe fijet dyshe dhe flokët e thatë janë të kapsuluara me hidratim mbrojtëse. Eshte ideal per floket e dobet, te demtuar dhe qe kane nevoje per extra force. I jep flokut super hidratim,  shkelqim dhe shume volum

Lëvozhgat Shikakai nga frutat e bimës së akacisë “Acacia” konsiderohen si një superushqim në Ayurveda, Shikakai do të thotë “fruta për flokët”. Përfaqëson hidratimi intensive, shkëlqim dhe zhdërvjelltësi natyrore. Kombinuar me vajin ushqyes të kokosit, kondicioneri Shikakai Elixir është perfekt për një fleksibilitet të shkëlqyeshëm dhe të shëndetshëm dhe një strukturë të butë të flokëve – pa asnjë kimikat.

Ka një vlerë pH prej 5.0 deri në 5.5. Aciditeti i tij i lehtë dhe efekti astringent do të zbutin flokët tuaj në një mënyrë natyrale.

Shikakai, ekstrakti nga frutat e akacias, siguron strukturë, shkëlqim dhe plotësi të flokëve tuaj.

Hibiscus është i pasur me vitamina dhe minerale. Vaji ushqyes hidraton flokët tuaj dhe i siguron ato me forcë dhe gjallëri.

Fenugreek/METHI është një ilaç i njohur për sëmundjet e lëkurës. Fenugreek është antibakterial, anti-inflamator dhe forcon flokët thellë në rrënjë. Vitaminat C, E dhe D nxisin qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës, mbrojnë nga radikalet e lira, mbështesin rritjen e flokëve dhe kundër humbjes së flokëve.

Vaji i kokosit është i pasur me vitamina dhe lëndë ushqyese të rëndësishme. Riparon strukturën e flokëve nga brenda dhe jashtë. Kombinuar me aloe vera, ajo siguron hidratim intensive, floke plot shkëlqim dhe fleksibilitet.

Fuqia e Ayurveda – naturopatia më e vjetër në botë – do t’ju mahnisë. Shampot tona khadi janë të certifikuara sipas udhëzimeve të rrepta të standardit ndërkombëtar COSMOS AISBL për produktet kozmetike organike dhe natyrore dhe kontrollohen rregullisht për cilësinë sipas specifikimeve të Rregullores Evropiane të Kozmetikës.

VAJ PER FLOKET VITALITET GROW 50 ML

L1,500.00

VAJ AYURVEDIC VITALITET  GROW PER FLOKET

Vaj trajtues per floket, ideal kunder renies se flokeve, per floke te holle dhe te demtuar Ideal per ata qe duan rritje te flokeve dhe me shume jete dhe shkelqim per floket tuaj Vitality Grow bashkon bimët medicinale të zgjedhura Ayurvedike, të tilla si rozmarina dhe fenugreek/methi, që punojnë në sinergji për të rigjallëruar dhe stimuluar rrënjët e flokëve. Formula promovon mikroqarkullimin e skalpit ndërsa Bhringarajn rrit elasticitetin dhe kundërvepron fijet e ndara. Vaj gjallëron flokët dhe rrënjët Stimulon rritjen e flokëve dhe parandalon rënien e flokëve Forcon dhe ndërton flokët tuaj Shume I pasur me Vitamine C, I cilii eshte nje antioksidant shume I fuqishem Vitamina c krijon proteinën e njohur si kolagjen, një pjesë e rëndësishme e strukturës së flokëve Parandalon renien dhe stimulon rritjen e tyre ne kohe rekord Parandalon thyerjen e flokëve dhe fijet dyshe Parandalon thinjen e flokeve dhe formimin e zbokthit Shton rezistencen e folikules se flokeve duke ndaluar renien e theksuar te flokeve Hidraton ne thellesi nga rrenja deri ne maje, duke ndihmuar ne trashjen e fibres se flokut Ju jep shume shkelqim, vitalitet dhe jete flokeve Rigjeneron rrënjën e flokëve, stimulon rritjen e proteinave dhe aktivizon rritjen e tyre Ekstraktet bimore te pasura me përbërës aktivë, stimulojne qarkullimin e gjakut dhe metabolizmin e kokës tuaj dhe aktivizon rritjen e flokëve. Bimët medicinale Ayurvedic si rozmarina dhe fenugreek/methi kanë një efekt vitalizues dhe stimulojnë rritjen e flokëve. Bhringaraj i jep flokëve elasticitet jetësor dhe eliminon majat dyshe Permban: METHI, AMLA, BRAHMI, BIRMINGRAJ, VAJ RICINI, VAJ ROZMARINE, VAJ KOKOSI, VAJ SESAME, VAJ KARROTE, RATANJOT EKSTRAKT, BALA EKSTRAKT CAMPORA OIL, VITAMINE E Prodhuar sipas formulës Ayurvedic 100% Organik dhe Vegan I certifikuar nga COSMOS & BDIH, prodhim GJERMAN

SHAMPO SHINING SHIKAKAI (NEW FORMULA) 200 ML

L1,800.00

SHAMPO AYURVEDIC ELIXIR SHIKAKAI

Ndriçim për flokët dhe skalpin: Shkëlqim, hidratim i fortë dhe floke  rrezatues

Shampo Shikakai Elixir: jep ushqim të thellë, butësi dhe shkëlqim natyral

Esenca e  bimëve medicinale indiane të zgjedhura me duar amplifikon efektet ushqyese të shikakai dhe aloe vera, ndërsa siguron fleksibilitet të ri. Shampo shikakai është ideal për përdorim në flokë normale, të thatë, te demtuar dhe pa jete

Nje dyshe fantastike si  Shikakai dhe Aloe vera zbusin dhe hidraton flokët tuaj pa i rënduar, zvogëlon fijet dyshe dhe krijon një shkëlqim natyral intensive

Fuqia magjike e shampove Ayurvedic Elixir Shikakai prodhohet në një proces të përpiktë sipas formulave antike Ayurvedic. Bimët individuale medicinale indiane, frutat dhe gjethet kombinohen në një përzierje magjike me përbërës natyral dhe I  ofrojne flokëve tuaj hidratim të fortë dhe një shkëlqim rrezatues.

Shikakai do të thotë “fruta për flokët” përdoret në Ayurveda për rritje të shëndetshme të flokëve dhe rrënjë më të forta. Ajo përmirëson menaxhimin dhe elasticitetin e flokëve tuaj dhe siguron një shkëlqim të bukur

Arra indiane e sapunit Reetha formon një shkumë të butë që pastron dhe riparon butësisht dhe natyrshëm. Saponina në lëvoren e frutave siguron larje relaxuese të flokëve edhe nëse koka juaj është e irrituar.

Bari indian Brahmi stimulon metabolizmin e qelizave në lëkurën e kokës me flavonoidet e saj dhe ushqen rrënjët e flokëve.

Lëngu i Aloe Vera ftoh lëkurën dhe ofron hidratimi shtesë.

Efekti antiseptik i Neem, rregullon dhe qetëson skalpin tuaj.

Ngjashëm me flokët dhe skalpin tuaj, shampoja khadi Shining Shikakai Ayurvedic Elixir ka një vlerë të pH prej 4.0 deri 5.0. Ph-ja e kokës tuaj kthehet në ekuilibër në një mënyrë natyrale.

Fuqia e Ayurveda – naturopatia më e vjetër në botë – do t’ju mahnisë. Shampot Khadi janë të certifikuara sipas udhëzimeve të rrepta të standardit ndërkombëtar COSMOS AISBL për produktet kozmetike organike dhe natyrore dhe kontrollohen rregullisht për cilësinë sipas specifikimeve të Rregullores Evropiane të Kozmetikës.

Formula tradicionale Ayurvedic: 100% natyrale dhe vegane, pa silicone, sps, sles, parabene dhe kimikate

STRONG AMLA OIL 50 ML

L1,500.00
Vaj Amla me formulim te ri nga Khadi, per ata te cilet kane deshire te forcojne floket qe nga rrenja, te ndalojne renien dhe te stimulojne rritjen e flokeve te rinj🤗😍🤗
🦋Vaj Amla eshte ideal per te gjitha tipet e flokeve, eshte 100% organik dhe i certifikuar COSMOS & BDIH, prodhim gjerman.
🦋Nje perzierje bomb e ekstrakteve dhe vajrave bimore Ayurvedico nga India dhe formuluar ne Gjermani, si Amla, Methi, Brahmi, Shikakai, Bhringaraj, Neem, Tulsi, Nagarmootha, Lawsonia, Cassia, Hither, Vaj Camphor, Vaj Sesame, Vaj Bajames se embel, Vaj Ricini, Vaj Luledielli dhe Vitamina E.🎉🎉
🤗NJE BOMB E VERTETE PER FLOKET TUAJ PLOT ME VITAMINA, PROTEINA, MINERALE DHE ANTIOKSIDANTE PER SHENDETIN E FLOKEVE🤗
✔Forcon dhe ndërton flokët tuaj
✔Shume I pasur me Vitamine C, I cilii eshte nje antioksidant shume I fuqishem
✔Vitamina  C krijon proteinën e njohur si kolagjen, një pjesë e rëndësishme e strukturës së flokëve
✔Parandalon renien dhe stimulon rritjen e tyre ne kohe rekord
✔Parandalon thyerjen e flokëve dhe fijet dyshe
✔Parandalon thinjen e flokeve dhe formimin e zbokthit
✔Shton rezistencen e folikules se flokeve duke ndaluar renien e theksuar te flokeve
✔Hidraton ne thellesi nga rrenja deri ne maje, duke ndihmuar ne trashjen e fibres se flokut
✔Ju jep shume shkelqim, vitalitet dhe jete flokeve
✔Rigjeneron rrënjën e flokëve, stimulon rritjen e proteinave dhe aktivizon rritjen e tyre
✔Prodhuar sipas formulës Ayurvedic
💚Amla, kumbulla indiane njihet në Indi si “fryti i rinisë dhe bukurisë së përjetshme”. Ky frut përmban vitaminën C dhe antioksidantët. Ka një efekt rinovues mbi flokët dhe përdoret kundër rënies së flokëve dhe thinjave të parakohshme. I jep flokëve forcë, shkëlqim dhe butësi.
💚Bhringaraj, quhet gjithashtu “Mbretëresha e Flokëve” dhe ka, sipas Ayurveda, efekte forcuese në rrënjë dhe flokë. Thuhet gjithashtu se stimulon rritjen e flokëve.
💚Brahmi është plot flavonoide dhe për këtë arsye eshte një barishte popullore medicinale në Ayurveda. Ushqen lëkurën e kokës dhe forcon floket

AMLA SHAMPO ELIXIR AYURVEDIC(NEW FORMULA) 200 ML

L1,800.00

Super volum, rrënjë të forta dhe gjallëri e re ne floke, madje edhe për flokët gri.

Nxisni fuqine ne flokun tuaj me flokë me të forte, vibrant dhe volum te plote, me rrënje me të forte fale nje strukture të shëndetshme të flokëve

Shampo e re Elixir e Amles  mbështet rritjen e flokëve, forcon rrënjët, ndalon renien dhe promovon prodhimin natyror të melaninës, duke parandaluar kështu thinjen e parakohshme

Ju jep vëllim dhe shkëlqim flokëve tuaj

Suporton  rritjen e flokëve dhe forcon skalpin e kokës

Forcon rrënjën e flokëve

Parandalon thyerjen e flokëve

Formule tradicionela AYRVEDICO, 100% NATYRALE DHE VEGANE

Pa përbërës sintetikë si silikonet, parabenet dhe sulfatet

Permban: Amla, Brahmi, Shikakai, Tulsi, Neem, Bhringaraj, Reetha, Lawsonia kena, Proteine e hidrolizuar e grurit, Ekstrakt orizit, Aloe Vera

Sapo të filloni të lani flokët do të vini re që rrënjët tuaja bëhen më të. Ju praktikisht mund të ndieni se si po stimulohet rritja e flokëve tuaj. Flokët së shpejti do të bëhen më të fryrë, voluminoze, më të shndritshme dhe do të kthehen në bukurinë e plotë natyrore. Perfekt per floket e demtuar,

Ndjeni fuqinë e natyrës në flokët tuaj. Shampoo Amla ju siguron flokëve tuaj një vëllim befasues veçanërisht në flokë të imët dhe të pafuqishëm. Ajo forcon flokët tuaj nga majat deri ne rrënjë. Menjëherë pas aplikimit të parë flokët tuaj ndjehen të fortë, shkëlqejnë shëndetshëm dhe mbajne erën e lules Ylang Ylang.

Superfruti indian Amla është jashtëzakonisht e pasur me vitaminë C dhe mbështet rritjen e flokëve. Amla, kumbulla indiane, konsiderohet si “fryti i rinisë dhe bukurisë së përjetshme” në Ayurveda. Amla është e pasur me shumë lëndë ushqyese të rëndësishme, përfshirë vitaminën C dhe antioksidantë. Kjo ka një efekt anti-plakje në flokët tuaj. Në Indi, Amla përdoret tradicionalisht kundër rënies së flokëve dhe thinjave të parakohshme. Për rrënjë të forta, plotësi të vërtetë dhe butësi.

Bhringaraj, barishte zanash, quhet gjithashtu “mbretëresha e flokëve” në Indi, dhe sipas Ayurveda ajo ka një efekt forcues në rrënjët dhe flokët dhe stimulon rritjen.

Tulsi, borziloku indian, është një barishte medicinale në Ayurveda që thuhet se ka një efekt shërues në trup dhe mendje si një eliksir i jetës. Tulsi rritet pothuajse në çdo kopsht indian dhe përmban një numër antioksidantësh shumë të fuqishëm. Ai forcon dhe mbron flokët tuaj në mënyrë optimale nga radikalet e lira.

Shikakai pastron flokët tuaj intensivisht, por butësisht. Ekstrakti i frutave të akacies gjithashtu stimulon rritjen e flokëve, ndërton strukturën e flokëve tuaj dhe krijon shkëlqim dhe plotësi.

Brahmi stimulon metabolizmin e qelizave në lëkurën e kokës me flavonoidet e saj dhe kështu ushqen rrënjët e flokëve.

Efekti antiseptik i Neem rregullon dhe qetëson kokën tuaj.

Arra indiane e sapunit Reetha formon një shkumë të butë që pastron dhe riparon butësisht.

 

Shampo Amla nga Khadi është një formulë pa sulfat, pa silikon dhe pa alkool që ndihmon në trajtimin e humbjes së flokëve. Ka përbërës të efektshëm si proteina e grurit, proteina bajame, zink PAC, qeramidet dhe squaleni jane shtuar në formulë. Shampo Amla përdoret tradicionalisht kundër rënies së flokëve dhe thinjave te parakohshme – anti-plakje për flokët dhe skalpin tuaj

Fuqia e Ayurveda – naturopatia më e vjetër në botë – do t’ju mahnisë. Shampot Khadi janë çertifikuar sipas udhëzimeve të rrepta të standardit ndërkombëtar COSMOS AISBL për produktet kozmetike organike dhe natyrore dhe kontrollohen rregullisht për cilësinë sipas specifikimeve të Rregullores Evropiane të Kozmetikës.

TON SYSH MARÉCAGE ORGANIKE

L800.00

TON SYSH MARÉCAGE ORGANIKE

Ngjyra origjinale dhe ngjyra  perla jeshile “Marécage” ndriçon pamjen tuaj menjëherë. Cilësia e saj e mëndafshtë noton si një vello në qepallat tuaja.

Mat me shkelqim

Organike e çertifikuar nga Ecocert

Produkt vegan

TON SYSH OR VÉNITIEN ORGANIKE

L800.00

TON SYSH OR VÉNITIEN ORGANIKE

Me këtë ton sysh Or Vénitien, vendosni pak ar në qepallat tuaja! Cilësia e saj super e butë do të bëjë që qepallat tuaja të shkëlqejnë pa qenë shumë agresive ndaj tyre.

Mat me shkelqim

Produkt vegan

Organike e çertifikuar

TON SYSH BLEU DE MINUIT ORGANIKE

L800.00

TON SYSH BLEU DE MINUIT ORGANIKE

Vendosni pak butësi në qepallat tuaja me këtë ton blu të syve “Bleu de Minuit”. E çertifikuar organike nga Ecocert, kjo hije e syve me strukturën e saj të butë do t’ju kthejë në një të varur për këtë blu të bukur dhe intensive të mesnatës. Pas disa goditjeve të furçave, pamja juaj do të jetë më e thellë dhe misterioze

Mat

Organike e çertifikuar

Produkt vegan

TON SYSH CANNELLE MAT ORGANIKE

L800.00

TON SYSH CANNELLE MAT ORGANIKE

Intensifikoni pamjen tuaj në mënyrë të natyrshme me këtë ton sysh cannelle mat nga Ecocert. Prekja e tij e butë si krem e bën këtë hije tepër të rehatshme.

Mat

Produkt vegan

Organike e çertifikuar

TON SYSH TERRE ORGANIKE

L800.00

TON SYSH TERRE ORGANIKE

Kjo hije kafe e çertifikuar organike ndez shkëlqimin e syve tuaj.

Mat

Cilësi e butë dhe e lehtë

Organike e çertifikuar

Produkt vegan

TON SYSH GRAD ANTHRACITE MAT ORGANIKE

L800.00

TON SYSH GRAD ANTHRACITE MAT ORGANIKE

Një vështrim intensiv sa hap e mbyll sytë eshte e mundur me këtë ton sysh mat Gris antracite të certifikuar organikisht nga Ecocert. Me gishtin ose furçën tuaj, struktura e saj e butë është vërtet e lehtë për tu zbatuar.

Ngjyre mat

Produkt vegan

Organike e çertifikuar

TON SYSH VOLCAN ORGANIKE

L800.00

TON SYSH VOLCAN ORGANIKE

Për të ndezur pamjen tuaj, përvetësoni hijen e syve “Volcan” nga Avril. I lë qepallat tuaja të buta dhe fleksibël për një rehati të pakonkurueshme.

Cilësi e butë dhe e lehtë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar

TON SYSH GRIS PERLE IRISÉ ORGANIKE

L800.00

TON SYSH GRIS PERLE IRISÉ ORGANIKE

E përsosur për t’i bërë sytë e tymosur më të butë sesa me një hije të zezë për sytë, kjo hije e syve Gris Perle Irisé është perfekte për të intensifikuar butësisht pamjen tuaj.

Cilësi e butë dhe e këndshme

Organike e çertifikuar

Produkt vegan

TON SYSH AURORE ORGANIKE

L800.00

TON SYSH AURORE ORGANIKE

Për një pamje ultra-magjepsëse, lejojini vetes hijen e syve Aurore, e cila do të ndriçojë pamjen tuaj me ngjyrën e saj të çmuar dhe opale. Pamja e saj e butë sjell qepallat tuaja rehati dhe hidratim.

Ngjyra: Aurore (trëndafili i lehtë me shkëlqim)

Cilësi e lehtë dhe e butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar nga Ecocert

TON SYSH DESERT ORGANIKE

L800.00

TON SYSH DESERT ORGANIKE

Tërhiqni shumë shikime falë tonit organike të çertifikuar të Avril Désert. Ndjesia e saj e butë si krem e bën atë ultra-komode.

Ngjyra: ngjyrë bezhë (fundi i shkëlqimit)

Cilësi e lehtë dhe e butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar nga Ecocert

TON SYSH MAT BEIGE ORGANIKE

L800.00

TON SYSH MAT BEIGE ORGANIKE

Ky ton  organike Mat Beige shpejt do të bëhet e domosdoshme në kompletin tuaj të make up! E përkryer për të unifikuar syte tuaj dhe për të siguruar një bazë për make-up: rezultati do të jetë edhe më i suksesshëm!

Cilësi e butë dhe e lehtë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar

LAPS SYSH I ZI CHARBON CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS SYSH I ZI CHARBON CERTIFIKUAR ORGANIKE

Intensifikoni pamjen tuaj me lapsin e syve organikë Avril “Noir Charbon”. Formula e saj e çertifikuar organike jep një aplikim delikat i cili respekton sytë tuaj ndërsa siguron një mbulesë perfekte.

Vijë e saktë

Perbere nga gjalpe shea dhe dyll blete

E përsosur për sy të ndjeshëm

Organike e çertifikuar

LAPS SYSH VERT IMPERAIL CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS SYSH VERT IMPERAIL CERTIFIKUAR ORGANIKE

Për një pamje misterioze, lapsi organik për sytë Vert Impérial është ajo që ju nevojitet! I saktë dhe i thjeshtë për t’u përdorur, ndricon sytë tuaj me një jeshile të bukur perandorake gjatë gjithë ditës.

Vijë e saktë

Perbere nga gjalpe shea dhe dyll blete

E përsosur për sy të ndjeshëm

Organike e çertifikuar

LAPS SYSH VERT CAMOUFLAGE CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS SYSH VERT CAMOUFLAGE CERTIFIKUAR ORGANIKE

Mos kaloni pa u vënë re me këtë laps jeshile organik “Kamuflazh”! I përbërë nga gjalpë shea organik, premton një rezultat perfekt

Ngjyra intensive

Vijë e saktë

Organike e çertifikuar nga Qualité France

Prodhuar ne France

LAPS SYSH BLEU NUIT CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS SYSH BLEU NUIT CERTIFIKUAR ORGANIKE

Falë strukturës së saj të pasur dhe kremoze, kjo laps i certifikuar “Bleu Nuit” është një kënaqësi e vërtetë për sytë tuaj. Linja është intensive dhe precize.

Ngjyra intensive

Vijë e saktë

Organike e çertifikuar nga Qualité France

Prodhuar ne France

LAPS SYSH GRIS ARDOISE CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS SYSH GRIS ARDOISE CERTIFIKUAR ORGANIKE

Laps gri i certifikuar organik “Ardoise” kujdeset për syte tuaj, falë formulës së saj të pasuruar me gjalpë shea organik.

Ngjyra intensive

Vijë e saktë

Organike e çertifikuar nga Qualité France

Prodhuar ne France

LAPS SYSH TAUPE NACRE CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS SYSH TAUPE NACRE CERTIFIKUAR ORGANIKE

Intensifikoni pamjen tuaj me këtë laps “Taupe Nacre”. Formula e saj organike jep një aplikim delikat i cili respekton sytë tuaj ndërsa siguron një mbajtje të përsosur.

Ngjyra intensive

Vijë e saktë

Organike e çertifikuar nga Qualité France

Prodhuar ne France

LAPS SYSH CUIVRE NACRE/BRONZ CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS SYSH CUIVRE NACRE/BRONZ CERTIFIKUAR ORGANIKE

Intensifikoni pamjen tuaj me këtë laps “Cuivre Nacre”. Formula e saj organike jep një aplikim delikat i cili respekton sytë tuaj ndërsa siguron një mbajtje të përsosur.

Ngjyra intensive

Vijë e saktë

Organike e çertifikuar nga Qualité France

Prodhuar ne France

LAPS SYSH PRUNE CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS SYSH PRUNE CERTIFIKUAR ORGANIKE

Falë strukturës së tij të pasur dhe kremoze, ky laps i çertifikuar organik i syve “Prune” është një kënaqësi e vërtetë për sytë tuaj. Linja është intensive dhe precize

Ngjyra e bukur e kumbullës

Zbatim i thjeshtë dhe preciz: as shumë i fortë dhe as shumë i butë

Me gjalpë shea organik dhe dyllë blete

Organike e çertifikuar nga Qualité France

Prodhuar ne France

LAPS SYSH FIGUE CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS SYSH FIGUE CERTIFIKUAR ORGANIKE

Bëni rutinën e make up-it tuaj fantastic me lapsin organik të çertifikuar të Avril Figue Eye! Kjo vjollcë intensive do të veje ne pah bukurine e  syve tuaj.

Ngjyra e fikut, e cila është një vjollcë e bukur

Organike e çertifikuar nga Qualité France

Prodhuar ne France

LAPS SYSH I BARDHE LUNAIRE CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS SYSH I BARDHE LUNAIRE CERTIFIKUAR ORGANIKE

Theksimi i syve tuaj është shumë i lehtë me një vijë të bardhë brenda syrit (një tip profesionist për make up artist)! Laps syri organik Blanc Lunaire i çertifikuar nga Avril do të jetë perfekt për këtë përdorim.

Ngjyra e bardhë e hënës

Organike e çertifikuar nga Qualité France

Prodhuar ne France

MASCARA VOLUME KAFE- ÇERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

MASCARA VOLUME KAFE-  ÇERTIFIKUAR ORGANIKE

Ky rimel  Volume Marron (kafe) i çertifikuar nga Avril sjell një vëllim natyral në qerpikët tuaj

Pasuruar me ekstrakt organik acai dhe dyllë bletësh, lakon dhe zgjat qerpikët. Ju do keni një vështrim intensiv!

Ngjyra kafe e thelle

Sytë voluminozë, dramatikë

Zgjat per nje kohe te gjate

Zgjate qerpiket dhe ju shton volum

Mbron, ushqen dhe forcon qerpiket

Efekt voluminoz

Furçë spirale praktike me fije sintetike

Me dyllë mbrojtëse blete dhe ekstrakt acai

Organike e çertifikuar nga Ecocert

MASCARA VOLUME BLACK-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

MASCARA VOLUME BLACK-CERTIFIKUAR ORGANIKE

 Volume Mascara nga Avril vjen me një furçë praktike spirale që kap edhe qerpikët më të vegjel me çdo aplikim. Për më tepër, dylli bletes organik dhe ekstrakti organik i acait janë përbërës aktiv që posedojnë veti mbrojtëse dhe forcuese.

Ngjyra e zezë e thelle

Sytë voluminozë, dramatikë

Mbron dhe forcon

Zgjat per nje kohe te gjate

Zgjate qerpiket dhe ju shton volum

Efekt voluminoz

Furçë spirale praktike me fije sintetike

Me dyllë mbrojtëse blete dhe ekstrakt acai

Organike e çertifikuar nga Ecocert

Prodhuar ne France

ECOCERT i çertifikuar sipas standardeve COSMOS

PUDER KOMPAKTE AMBRE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

PUDER KOMPAKTE AMBRE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Për një përfundim transparent dhe të ndritshëm, adoptoni pudren kompakte organik të certifikuar Avril “AMBRE” Ajo ofron një shkëlqim natyral ne fytyrën tuaj.

Lekura si mendafsh

Efekt mat

Pluhur i butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar Ecocert

PUDER KOMPAKTE DORE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

PUDER KOMPAKTE DORE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Për një përfundim transparent dhe të ndritshëm, adoptoni pudren kompakte organik të certifikuar Avril “Dorée”. Ajo ofron një shkëlqim natyral ne fytyrën tuaj.

Lekura si mendafsh

Efekt mat

Pluhur i butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar Ecocert

PUDER KOMPAKTE NUDE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

PUDER KOMPAKTE NUDE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Për të gjitha fermat që kërkojnë një lekure të unifikuar, natyrale dhe rrezatuese: Pudra kompakte organike e çertifikuar Avril “Nude” është bërë për ju!

Lekura si mendafsh

Efekt mat

Pluhur i butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar Ecocert

PUDER KOMPAKTE CLAIRE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

PUDER KOMPAKTE CLAIRE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Kjo puder  kompakte me si kashmir “Claire” unifikon lehtë fytyrën tuaj. Kontrollon shkëlqimin, matifikon dhe shkëlqen fytyrën pa efekt maske për një rezultat natyral.

Lekura si mendafsh

Efekt mat

Pluhur i butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar Ecocert

PUDER KOMPAKTE PORCELAINE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

PUDER KOMPAKTE PORCELAINE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Përmirësoni fytyrën tuaj me pudren organike të çertifikuar nga Avril Porcelaine! Kontrollon shkëlqimin, matifikon dhe shkëlqen fytyrën pa efekt maske për një rezultat natyral.

Lekura si mendafsh

Efekt mat

Pluhur i butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar Ecocert

LAPS BUZEKUQ VRAI ROUGE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS BUZEKUQ VRAI ROUGE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Intensiteti dhe komoditeti kombinohen me lapsin organik të buzeve të certifikuar Avril Vrai Rouge të pasuruar me gjalpë shea organik. Buzëqeshja juaj nuk do të mbetet pa u vërejtur!

Ngjyra: Vrai Rouge

Pigmentim intensive

Pasuruar me vaj kastori organik, dylle blete dhe gjalpe shea

Cilësi e butë dhe e këndshme

Organike e çertifikuar nga çertifikimi Bureau Veritas

LAPS BUZEKUQ VIOLINE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS BUZEKUQ VIOLINE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Intensiteti dhe komoditeti kombinohen me lapsin organik të buzeve të certifikuar Avril Violine të pasuruar me gjalpë shea organik. Buzëqeshja juaj nuk do të mbetet pa u vërejtur!

Ngjyra: Violine

Pigmentim intensive

Pasuruar me vaj kastori organik, dylle blete dhe gjalpe shea

Cilësi e butë dhe e këndshme

Organike e çertifikuar nga çertifikimi Bureau Veritas

LAPS BUZEKUQ ROSE SHARME-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS BUZEKUQ ROSE SHARME-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Dëshironi të nxjerrni në pah buzet tuaja në një mënyrë natyrale? Avril ju fton të zbuloni lapsin organik te çertifikuar Rose Sharme: vëmë bast se kurrë nuk do t’ju zhgënjejë!

Ngjyra: ROSE SHARME

Pigmentim intensiv

Cilësi e lëmuar dhe e ëmbël

Pasuruar me vaj kastori organik, dylle blete dhe gjalpe shea

Certifikuar nga Certifikimi Bureau Veritas

Prodhuar ne France