Telefononi (+355) 695544797

Cart

Shop

Showing 1–48 of 212 results

MASCARA VOLUME KAFE- ÇERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

MASCARA VOLUME KAFE-  ÇERTIFIKUAR ORGANIKE

Ky rimel  Volume Marron (kafe) i çertifikuar nga Avril sjell një vëllim natyral në qerpikët tuaj

Pasuruar me ekstrakt organik acai dhe dyllë bletësh, lakon dhe zgjat qerpikët. Ju do keni një vështrim intensiv!

Ngjyra kafe e thelle

Sytë voluminozë, dramatikë

Zgjat per nje kohe te gjate

Zgjate qerpiket dhe ju shton volum

Mbron, ushqen dhe forcon qerpiket

Efekt voluminoz

Furçë spirale praktike me fije sintetike

Me dyllë mbrojtëse blete dhe ekstrakt acai

Organike e çertifikuar nga Ecocert

MASCARA VOLUME BLACK-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

MASCARA VOLUME BLACK-CERTIFIKUAR ORGANIKE

 Volume Mascara nga Avril vjen me një furçë praktike spirale që kap edhe qerpikët më të vegjel me çdo aplikim. Për më tepër, dylli bletes organik dhe ekstrakti organik i acait janë përbërës aktiv që posedojnë veti mbrojtëse dhe forcuese.

Ngjyra e zezë e thelle

Sytë voluminozë, dramatikë

Mbron dhe forcon

Zgjat per nje kohe te gjate

Zgjate qerpiket dhe ju shton volum

Efekt voluminoz

Furçë spirale praktike me fije sintetike

Me dyllë mbrojtëse blete dhe ekstrakt acai

Organike e çertifikuar nga Ecocert

Prodhuar ne France

ECOCERT i çertifikuar sipas standardeve COSMOS

PUDER KOMPAKTE AMBRE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

PUDER KOMPAKTE AMBRE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Për një përfundim transparent dhe të ndritshëm, adoptoni pudren kompakte organik të certifikuar Avril “AMBRE” Ajo ofron një shkëlqim natyral ne fytyrën tuaj.

Lekura si mendafsh

Efekt mat

Pluhur i butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar Ecocert

PUDER KOMPAKTE DORE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

PUDER KOMPAKTE DORE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Për një përfundim transparent dhe të ndritshëm, adoptoni pudren kompakte organik të certifikuar Avril “Dorée”. Ajo ofron një shkëlqim natyral ne fytyrën tuaj.

Lekura si mendafsh

Efekt mat

Pluhur i butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar Ecocert

PUDER KOMPAKTE NUDE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

PUDER KOMPAKTE NUDE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Për të gjitha fermat që kërkojnë një lekure të unifikuar, natyrale dhe rrezatuese: Pudra kompakte organike e çertifikuar Avril “Nude” është bërë për ju!

Lekura si mendafsh

Efekt mat

Pluhur i butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar Ecocert

PUDER KOMPAKTE CLAIRE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

PUDER KOMPAKTE CLAIRE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Kjo puder  kompakte me si kashmir “Claire” unifikon lehtë fytyrën tuaj. Kontrollon shkëlqimin, matifikon dhe shkëlqen fytyrën pa efekt maske për një rezultat natyral.

Lekura si mendafsh

Efekt mat

Pluhur i butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar Ecocert

PUDER KOMPAKTE PORCELAINE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L1,000.00

PUDER KOMPAKTE PORCELAINE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Përmirësoni fytyrën tuaj me pudren organike të çertifikuar nga Avril Porcelaine! Kontrollon shkëlqimin, matifikon dhe shkëlqen fytyrën pa efekt maske për një rezultat natyral.

Lekura si mendafsh

Efekt mat

Pluhur i butë

Produkt vegan

Organike e çertifikuar Ecocert

LAPS BUZEKUQ VRAI ROUGE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS BUZEKUQ VRAI ROUGE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Intensiteti dhe komoditeti kombinohen me lapsin organik të buzeve të certifikuar Avril Vrai Rouge të pasuruar me gjalpë shea organik. Buzëqeshja juaj nuk do të mbetet pa u vërejtur!

Ngjyra: Vrai Rouge

Pigmentim intensive

Pasuruar me vaj kastori organik, dylle blete dhe gjalpe shea

Cilësi e butë dhe e këndshme

Organike e çertifikuar nga çertifikimi Bureau Veritas

LAPS BUZEKUQ VIOLINE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS BUZEKUQ VIOLINE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Intensiteti dhe komoditeti kombinohen me lapsin organik të buzeve të certifikuar Avril Violine të pasuruar me gjalpë shea organik. Buzëqeshja juaj nuk do të mbetet pa u vërejtur!

Ngjyra: Violine

Pigmentim intensive

Pasuruar me vaj kastori organik, dylle blete dhe gjalpe shea

Cilësi e butë dhe e këndshme

Organike e çertifikuar nga çertifikimi Bureau Veritas

LAPS BUZEKUQ ROSE SHARME-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS BUZEKUQ ROSE SHARME-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Dëshironi të nxjerrni në pah buzet tuaja në një mënyrë natyrale? Avril ju fton të zbuloni lapsin organik te çertifikuar Rose Sharme: vëmë bast se kurrë nuk do t’ju zhgënjejë!

Ngjyra: ROSE SHARME

Pigmentim intensiv

Cilësi e lëmuar dhe e ëmbël

Pasuruar me vaj kastori organik, dylle blete dhe gjalpe shea

Certifikuar nga Certifikimi Bureau Veritas

Prodhuar ne France

LAPS BUZEKUQ SABLE ROSE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

L500.00

LAPS BUZEKUQ SABLE ROSE-CERTIFIKUAR ORGANIKE

Dëshironi të nxjerrni në pah buzet tuaja në një mënyrë natyrale? Avril ju fton të zbuloni lapsin organik te çertifikuar Sable Rosé: vëmë bast se kurrë nuk do t’ju zhgënjejë!

Ngjyra: Rozë e qëndrueshme, nude me shkelqim

Përfundimi i ylbertë

Pigmentim intensiv

Cilësi e lëmuar dhe e ëmbël

Certifikuar nga Certifikimi Bureau Veritas

Prodhuar ne France

LAPS BUZEKUQ ROSE DÉLICAT- ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L500.00

LAPS BUZEKUQ ROSE DÉLICAT- ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Avril ju sugjeron të provoni lapsin e buzve organik të çertifikuar nga Rose Delicat: strukturë e butë, aplikim i lehtë. Vëmë bast se nuk do të largohet më nga çanta juaj

Ngjyra: Rose Delicat

  Pigmentim intensive

 Cilësi e butë dhe e këndshme

  Organike e çertifikuar nga çertifikimi Bureau Veritas

  Prodhuar ne France

LAPS BUZEKUQ BOIS DE ROSE- ORGANIK I ÇERTIFIKUAR

L500.00

LAPS BUZEKUQ BOIS DE ROSE- ORGANIK I ÇERTIFIKUAR

Vendosni pak butësi në buzët tuaja falë lapsit organik të buzëve të certifikuar Avril Bois de Rose të pasuruar me gjalpë organik shea dhe vaj organik të jojobës.

Ngjyra: Bois de Rose

   Pigmentim intensiv

   Cilësi e butë dhe e këndshme

   Organike e çertifikuar nga çertifikimi Bureau Veritas

   Prodhuar ne France

BUZEKUQ TERRACOTTA N ° 676 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L800.00

BUZEKUQ TERRACOTTA N ° 676 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Pasuruar me vajra bimorë si jojoba dhe bajame e ëmbël, ngjyros buzët tuaja me një portokalli të bukur me thekse rozë për një efekt ultra natyral!

Cilësi kremoze
Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

BUZEKUQ ROUGE SANG N ° 636 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L800.00

BUZEKUQ ROUGE SANG N ° 636 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Luaj femrën fatale me buzëkuq organik të çertifikuar Avril Rouge Sang! Struktura e saj mjaft e butë me vajra organikë është e lehtë për tu aplikuar dhe qëndron gjatë gjithë ditës!

Cilësi kremoze
Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

BUZEKUQ CERISE BURLAT N ° 602 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L800.00

BUZEKUQ CERISE BURLAT N ° 602 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Luani kontrastet me buzëkuqin organik të çertifikuar nga Avril Cerise Burlat! Një strukturë ultra e pigmentuar me vajra organikë: do dashuroheni me te!

Cilësi kremoze
Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

BUZEKUQ FRAMBOISE N ° 601 ORGANIK E ÇERTIFIKUAR

L800.00

BUZEKUQ FRAMBOISE N ° 601 ORGANIK E ÇERTIFIKUAR

Ju do të dashuroni buzëkuqin organik të çertifikuar nga Avril Framboise! Një ngjyrë e bujshme, një strukturë mjaft e butë me vajra organikë, ky buzëkuq nuk do të largohet nga ju!

Cilësi kremoze
Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

BUZEKUQ GROSEILLE N ° 599 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L800.00

BUZEKUQ GROSEILLE N ° 599 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Do të kënaqeni me buzëkuqin organik të çertifikuar nga Avril Groseille! Një ngjyrë tërheqëse e kuqe, një strukturë kremoze me vaj organik jojoba: vëmë bast se do ta dashuroni!

Cilësi kremoze
Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

BUZEKUQ HOLLYWOOD N ° 598 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L800.00

BUZEKUQ HOLLYWOOD N ° 598 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Buzet yll me buzëkuqin organik të çertifikuar nga Avril Hollywood! Ngjyra e saj e kuqe intensive e shoqëruar me formulë të vajrave organikë do t’ju japë buze joshëse në çdo rrethanë!

Cilësi kremoze
Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

BUZEKUQ COQUELICOT N ° 597 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L800.00

BUZEKUQ COQUELICOT N ° 597 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Ndriconi me buzëkuqin organik të çertifikuar nga Avril Coquelicot! Ngjyra e saj e kuqe me shkëlqim ose struktura e saj kremoze me vajra organikë do ju jap ndricim ne lekuren tuaj

Cilësi kremoze
Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

BUZEKUQ NUDE NR. 595 -ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L800.00

BUZEKUQ NUDE NR. 595 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Dëshironi buzë të trasha dhe femërore? Vendosni këtë buzëkuq nude të çertifikuar organik nga Avril! Përbërësit e saj natyralë, ngjyra natyrale rozë dhe struktura e butë do t’ju kënaqin!

Cilësi kremoze
Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

BUZEKUQ KORAL N ° 596 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L800.00

BUZEKUQ KORAL N ° 596 ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Ndriconi me buzëkuqin organik të çertifikuar nga Avril Corail! Ngjyra e saj e bukur organike menjëherë ndriçon fytyrën tuaj.

Cilësi kremoze
Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

Buzëkuq ROSE VINTAGE N ° 463-ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L800.00

Buzëkuq ROSE VINTAGE N ° 463-Certifikuar Organike

Buze me ngjyrë natyrale falë buzëkuqit organik Rose Vintage të çertifikuar nga Avril. I përbërë nga lëndë të parë me origjinë natyrore, mbron buzët tuaja ndërsa ndriçon fytyrën tuaj.

Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

Buzëkuq ROSE POUPÉE N ° 460-ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L800.00

Buzëkuq ROSE POUPÉE N ° 460

Zbuloni bukurinë tuaj natyrore! Falë ngjyrës së butë rozë, ky buzekuq organik Rose Poupée do të nxjerrë në pah buzët tuaja pa e tepruar!

Cilësi kremoze
Me vajra organikë: vaj kastori, bajame e ëmbël, jojoba …
Organike e çertifikuar nga Ecocert
3.5 gram

CONCEALER NUDE CERTIFIED ORGANIC

L900.00

CONCEALER NUDE CERTIFIED ORGANIC

Thoni lamtumirë rratheve të errëta falë korrektorit organik të çertifikuar nga Avril:

Mbulimi fale korrektorit ju jep një pamje të pushuar dhe te fresket në një shkelje syri!

Ngjyra mesatare

Cilësi kremoze me një mbulim të mirë për të mbuluar rrathët e errët dhe  papërsosmëritë

Organike e çertifikuar nga Ecocert

Produkt vegan

Prodhuar ne France

FOUNDATION MIEL 30ML – CERTIFIED ORGANIC

L1,200.00

FOUNDATION MIEL

Për një çehre uniforme dhe të lehtë, kjo fondotinte organike e çertifikuar Avril është shoku juaj më i mirë! Ngjyra e saj e mjaltit eshte eshte perfekte per nje lekure plot ndricim

Aromë e freskët dhe përfundim i lehtë pluhur

Tonet rozë

Me vaj organik jojoba

Organike e çertifikuar

Produkt vegan

Prodhuar ne France

FOUNDATION SABLE 30ML – CERTIFIED ORGANIC

L1,200.00

FOUNDATION SABLE

Një çehre e përsosur dhe e lehtë me ngjyren Sable të certifikuar nga Avril!

Pasuruar me vaj organik të jojobës, me një strukturë të lëmuar dhe të lëngshme, përhapet lehtësisht me gisht ose furçë. Rezultati: një çehre e unifikuar dhe shkëlqyese, natyrale!

Ngjyra e qëndrueshme (midis Beige dhe Nude)

Ton i artë

Aromë e freskët

Përfundim i lehtë i pluhurit

Bërë me vaj organik të jojobës

Organike e çertifikuar nga Ecocert

Produkt vegan

Prodhuar ne France

FOUNDATION BEIGE 30ML – ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L1,200.00

FOUNDATION BEIGE

Po kërkoni një fondatinë që kujdeset për lëkurën tuaj? Pasuruar me vaj organik jojoba, me një strukturë të butë dhe të lehtë, fondotinta Beige unifikon dhe ndriçon fytyrën tuaj në pak sekonda.

Ngjyra bezhë (midis Claire dhe Sable)

Ton i artë

Aromë e freskët

Përfundim i lehtë i pluhurit

Bërë me vaj organik të jojobës

Organike e çertifikuar nga Ecocert

Produkt vegan

Prodhuar ne France

FOUNDATION PORCELAINE 30ML – ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

L1,200.00

FONDACIONI PORCELAINE 30ML – ORGANIKE E ÇERTIFIKUAR

Ngjyrat e porcelanit më në fund kanë ngjyrën që u nevojitet!

Me një mbulim të lehtë, ngjyra e Porcelaniti  ofron një efekt natyral dhe uniform me transparencë.

Ngjyra e lehtë (ngjyra më e lehtë e gamës sonë)

Ton roze

Aromë e freskët

Përfundim i lehtë i pluhurit

 Bërë me vaj organik të jojobës

Organike e çertifikuar nga Ecocert

Produkt vegan

Prodhuar ne France

BLUSH ROSE NACRÉ

L800.00

BLUSH ROSE NACRÉ

Ta provosh është ta duash!

Blush organike e çertifikuar nga Avril “Rose nacré” sjell ngjyrën që ju mungon në faqet tuaja.

BLUSH PÊCHE ROSÉ

L800.00

Një shkëlqim i shëndetshëm natyral

Kjo është ajo që ofron blush organike  Pêche Rosé! Përfundimi i tij i butë dhe natyral me tendencë koralesh do të përmirësojë çdo ton të lëkurës.

SAPUN ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR 100 GR

L700.00

SAPUN ME MINERALE TE DETIT TE VDEKUR

Kripa e Detit të Vdekur përmban mbi 20 minerale thelbësore, disa prej të cilave nuk ekzistojnë në asnjë det tjetër.

Duke kombinuar këto kripëra unike me një përzierje të vlerave të ekstrakteve bioaktive dhe organike, ne kemi krijuar një sapun pastrues që lë trupin të ndjehet i rimbushur dhe i rigjallëruar.

I përshtatshëm për Veganët

SAPUN ORGANIK ME VITAMINE E 100 GR

L700.00

SAPUN ORGANIK ME VITAMINE E 

Ne kemi kombinuar vitaminën E me vajin e farave të lulediellit së bashku me përbërës të tjerë organikë, për të krijuar një sapun i cili mund të qetësojë dhe freskojë lëkurën.

Karakteristikat e vitaminës E mund të ndihmojnë në mbajtjen e lëkurës të bute si mendafsh dhe rrezatuese.

I përshtatshëm për veganët.

SAPUN ME TRENDAFIL DAMASCENA ORGANIK 100 GR

L700.00

SAPUN ME TRENDAFIL DAMASCENA ORGANIK

Vaji I paster I trendafilit damascene organic është një vaj esencial aromatik I mrekulluesehm,qe njihet nder vite per perdorimin e tij ne lekure dhe floket.

Ky përbërës unik është i kombinuar me përbërës natyralë dhe organikë që punojnë në sinergji për rinovimin dhe rigjallërimin e lëkurës; duke e lënë atë ndjenjë të pastruar, të balancuar dhe të ushqyer.

SAPUN ORGANIK ME MJALTE MANUKA 100 GR

L700.00

SAPUN ORGANIK ME MJALTE MANUKA

Një sapun organik i bazuar në Mjaltin Manuka Organike.

Ky është një sapun i butë dhe delikat me të gjitha cilësitë rigjeneruese dhe riparuese të mjaltit Manuka.

Përveç vlerave të saj shëndetësore dhe restauruese, mjalti Manuka është gjithashtu një pastrues shumë efektiv dhe një zbutes natyral që ndihmon lëkurën të mbajë hidratimin

SAPUN DUSHI MANDORLA & GINGER 100 GR

L500.00

SAPUN DUSHI MANDORLA & GINGER

Embelsia e vajit të bajames së ëmbël dhe freskia gjallëruese e gingerit shpërndahen në këtë sapun të bërë me dorë artigianal, i bere me bazen e  vajit te ulliri ekstra i virgjër organik.

Lëmon butësisht lëkurën falë lëvozhgës së mikronizuar të bajameve dhe rigjeneron lëkurën dhe shpirtin me notat pikante dhe të freskëta të gingerit

Perberes aktive:

Vaj ulliri ekstra i virgjer

Vaj bajame i ëmbël

Ginger

SAPUN ARANICA & CANNELLA 100 GR

L500.00

SAPUN ARANICA & CANNELLA

Eshte një sapun që është i pasur me antioksidantë falë pranisë së vitaminës E që përmban ne vajin e fares se grurit dhe vajin e ullirit ekstra të virgjër.

Gjithashtu i pasur me beta-carotene. Aroma afrodiziake e kanellës i japin një tronditje energjie trupit dhe mendjes

SAPUN ROSA & BURRO DI KARITE 100 GR

L500.00

SAPUN ROSA & BURRO DI KARITE

Vetite zbutese dhe ushqyese te gjalpit te karites biologjik e bejne kete sapun te keshillueshem per lekurat qe kane nevoje ne vecanti per ushqyerje.

I pasur me ekstrakte te trendafilit kanine, trendafili centifol dhe nje mix me Vajra super te pasur esenzial te trendafilit dhe xheranit qe bejne te mundur qe ky sapun embelsuese dhe zbutes.

SAPUN MIELE & LAVANDA 100 GR

L500.00

SAPUN MIELE & LAVANDA

Zbutes dhe Purifikues.

Nje klasik i sapuneve me te famshem me parfumin e tij te paharrueshem dhe relaksues nga fushat e lavandes italiane.

Eshte I bere ne menyre artizanale, me metoden e versionit te sapunit ne te ftohte,

I pershatshem per te gjitha tipet e lekures por me shume eshte I preferuar nge lekurat mikse dhe delikate. Permban mjalt biodinamik me vetite zbutese dhe embelsuese, vaji I ullirit extra I virgjeres dhe vaji I bajameve te embla, ushqyese dhe te pasura me vitamin. Me vaj esenzial te lavandes me vetite relaksuese, seboekuilibruese dhe purifikuese.

SAPUN MIRTO & UVA ROSSA 100 GR

L500.00

SAPUN MIRTO & UVA ROSSA

Sapun natyral me efekt rigjenerues dhe antioksidues.

Ajo qe mbetet ne momentin e vjeljes se rrushit perftohet nje ekstrakt me efekt anti-moshe, me nje burim natyral vitaminash, polifenol, nje antioksidant natyral ky I fundit shume efikas qe e ben lekuren tuaj te bute duke u perkedhelur nga ky sapun.

Nje recete kjo me baze te vajit te lule diellit dhe vaj biologjik me vetite ushqyese dhe ristrukturuese.

Parfumi eshte ai balsamic I vajit esenzial I manaferres (me kultivimin e tyre ne menyre natyrale). Ka veti tonifikuese, zbutese dhe rigjeneruese qe e bejne kete sapun te keshillueshem per lekurat teper te ndjeshme

SAPUN PAPAVERO DHE CIPRESSO 100 GR

L500.00

SAPUN PAPAVERO DHE CIPRESSO

Ky produkt artizanal eshte I pasur me vaj esenzial te limonit dhe cipresit dhe me vetite e tij spikatese tonifikuese dhe rigjeneruese.

E le lekuren tuaj te bute dhe te hidratuar fale prezences te vajit te avokados qe e ndihmon rinovimin e epidermes fale efektit eksfoliues I kokrrizave te papaveros qe permban ky sapun.

SAPUN MESDHETAR ME ALOE VERA-100 GR

L500.00

SAPUN MESDHETAR ME ALOE VERA

Me vajra esenciale të salvias, rozmarinës dhe mentes, të pasuruar me ekstrakt hithër dhe xhelit aloe vera.

Vetitë balsamike të vajrave thelbësore të kombinuara me fuqinë pastruese të mentes dhe veprimet zbutese dhe antiflamatore të Aloes e bëjnë këtë sapun ideal për lëkurat e papastërta/mikse ose të irrituara.

KREM USHQYES PER FYTYREN – ARGAN DHE GJALPE SHEA 50 ML

L2,800.00

KREM USHQYES PER FYTYREN – ARGAN DHE GJALPE SHEA

Një krem ​​i pasur që ushqen dhe perkedhel lëkurën më të thatë dhe më kerkuese

Ajo mban freskinë dhe shkëlqimin e lëkurës së fytyrës dhe dekoletes dhe ndihmon kunder shenjave te plakjes

Tekstura e saj eshte kremoze  por e lehtë për tu  asimiluar dhe formula e saj  është e pasur me perberes ushqyes dhe rigjenerues per lekuren të tillë si vaj argan, vaj ullirit dhe gjalpë Shea.

Gjithashtu përmban antioksidantë natyrore aktive të vlefshme, tonifikues dhe elasticizues si ekstrakti kamomilit, witch hazel që e bëjnë atë veçanërisht të përshtatshme për lëkurë mature shumë të stresuar  ose që vuajnë nga rosacea dhe skuqjet

Vaj Argan: efekt mbushes, tonifikues dhe anti-plakje

Vaj ulliri ekstra të virgjër: ushqyes

Gjalpë Shea: rigjeneruese

Ekstrakti i kamomilit: qetësues

Vitamina E: mbushes, antiage

KREM HIDRATUES PER FYTYREN – ALOE VERA E ARGAN 50 ML

L2,500.00

KREM HIDRATUES PER FYTYREN – ALOE VERA E ARGAN

Krem hidratues I shumepelqyer  është kthyer në një vështrim krejt të ri!

Krem I lehte dhe qe absorbohet lehtesisht me një veprim hidratues dhe ribalancues, ideale për lekurat mikes dhe te yndryshme. Ajo ka një cilësi të freskët dhe të lehtë si një sorbet, absorbohet shpejt dhe është ideale si një bazë për make up. Përmban përbërës të çmuar natyral, hidratues, qetësues dhe pastrues.

Formuluar me xhel aloe dhe vajin organik argan, hidraton thellësisht lëkurën duke e lënë atë të butë dhe te mendafshte!

E shkëlqyeshme për në periudhat më të nxehta dhe për ata që kanë lëkurë të ndjeshme dhe që i ndikohen nga  irritimet dhe papastërtitë.

Vaj Argan: efekt mbushes, tonifikues dhe anti-plakje

Vaj ulliri ekstra të virgjër: ushqyes

Aloe Vera: veprim qetësues dhe rregullues i sebumit

ACID LAURONIK-30 ML

L1,500.00

ACID L’AURONIK

Acidi Hyaluronik – pesha molekulare e shumëfishtë

Një acid hialuronik me performancë shumë të lartë, pasi ajo përbëhet nga pesha të ndryshme molekulare të përziera së bashku.

Ajo përmban peshë shumë të ulët, të ulët, të mesme dhe të lartë molekulare.

Pesha molekulare e ulët dhe shumë e ulët në atë specifik lejojnë të depërtojnë më thellë ne lekure, duke garantuar një efekt lifting dhe ngritjeje të rrudhave, që nuk do të ishte e mundur të merret vetëm me pesha të larta molekulare.

Pesha mesatare dhe e lartë molekulare siguron një fuqi të fortë hidratuese. Mbushes dhe anti-rrudhë, ajo i jep lëkurës një efekt të menjëhershëm dhe të qëndrueshem shtrëngues, duke riformuar tiparet e fytyrës dhe dekoltese.

E shkëlqyeshme te përdoret si një serum për fytyrën ose përzihet me kremin e zakonshem për të garantuar një rezultat të mrekullueshem Hidratues, anti-dehidrim, mbushes, anti-plakje

KREM HIDRATUES ME BORONICE-MELISSA-50 ML

L2,500.00

KREM HIDRATUES ME BORONICE-MELISSA

Krem Fytyre Hidratues Melissa

Ideale per lekurat e yndyrshme dhe mikse.

Nje krem hidratues dhe ekuilibrues me te gjith force e natyres per ti dhene lekures suaj bukurine e saj imperiale. Eshte i perbere me vajin e embel te kajsise dhe me ujin e vecante te melises, i cili eshte nje ekstrakt i pasur i perftuar nga qelizat e kesaj luleje qe ka vetite zbutese dhe purifikuese.

Permban ekstrakt tamarindo, acid ialuronik dhe nje miks perberesish te tjere tonifikues dhe antioksidues.

Ne formulen e saj i kemi shtuar edhe pluhur orizi bio per te ekuilibruar prodhimin e yndyres dhe per ti thene lamtumire lekures se shndritshme.

Eshte kremi ideal per lekurat kapricioze dhe te papastra qe kane nevoje per disiplinim dhe hidratim. Per ke eshte i keshillueshem: Eshte produkti ideal nese kerkoni te eliminoni papastertite, shkelqimin dhe deshironi nje lekure te hidratuar, te shndritshme dhe jo me shkelqim.

Permban: Fitokompleksin e tamarindos qe eshte tonifikues dhe antioksidues vaj kajsie qe eshte pastrues dhe purifikues.

Uji i melises qe eshte purifikues dhe zbutes dhe ngushtues per poret.

Acidin ialuronik qe eshte hidratues dhe elasticizues.

Pluhur orizi qe rregullon yndyren dhe riminelarizon dhe i jep ngjyre lekures tuaj.

Aplikojeni ne lekuren e paster ne mengjes dhe mbas nje surumi qe mund te keni vendosur ne fytyre. Ideale si baze per make up-in.

KREM USHQYES ME BORONICE-MIRTILLA-50 ML

L3,000.00

KREM USHQYES ME BORONICE-MIRTILLO

Ideale për të rifituar butësinë dhe paqen!

Për të bërë këtë krem, ne kemi zgjedhur përbërësit më të mirë natyrorë të aftë për të bërë edhe lëkurën më të thatë dhe të vështirë të butë dhe të kënaqur.

Eshte e bërë me 5 lloj vajrash organik me një fuqi te jashtëzakonshme rinovuese dhe ushqyese (Argan, Baobab, Jojoba, Vaj Ulliri, Macadamia), Vitamin E dhe Shea Butter për të përkëdhelur lëkurën tuaj.

Përmban gjithashtu Acid Hyaluronic për të dhuruar hidratim dhe ndricim, ekstrakt aktiv i orizit, e pasur me minerale dhe antioksidantë natyrore dhe ujë kushtetues I boronices se zeze, ujë i marre cuditerisht nga një metode inovative me qelizë te hapur nga indet konstituive te bimes për të kapur të gjitha përfitimet e këtij super fruit.

Boronicë organike është në fakt e pasur me vitamina, acide organike dhe antioksidantë natyrore, të gjitha substance mbrojtese që konsiderohen microqarkullimin kapilar dhe një kurë e vërtetë për rosacea, skuqjen e lekures

Produkti ideal nëse doni të rigjeneroni dhe ushqeni lekuren ne thellësi dhe doni një lëkurë të butë dhe të ndritshme!

Ekstrakti Argan: rigjallerues,energjizues, efekt zbutës

  • Vaj Baobab: rigjeneruese dhe ushqyese
  • Gjalpë Shea: ushqyes dhe elastik
  • Ujërat kushtetuese të boronicës: rigjeneruese dhe antioksiduese
  • Acidi Hyaluronik: hidratues dhe elastikues

 

 

SERUM BIOAKTIVE ANTISHKELQIM/ EFEKT MAT-15 ML

L2,000.00L2,200.00

SERUM BIOAKTIVE ANTISHKELQIM/ EFEKT MAT

Një serum efekt mat, përmban një koktej pastrues sebum rregullues me përbërës aktivë që ndihmojnë në shtrëngimin e poreve dhe eliminimin e papastërtive dhe orizit të pastër organik për të absorbuar sebumin e tepërt dhe për ti thënë lamtumirë lëkurës së shndritshme.

Është produkti ideal nëse doni të kontrastoni në mënyrë efektive lëkurën me shkëlqim dhe tkurrni poret, dhe doni një lëkurë të lëmuar me efekt mat gjatë gjithë ditës.

  • Uji kushtetues i Melissa: pastrues, qetësues dhe astringent poreve
  • Pluhur Orizi : sebum rregullues, remineralizues dhe efekt mat per lekuren
  • Ujë aktiv i oriz Venere: antioksidues
  • Ekstrakt Tamarind: tonifikues dhe hidratues

Aplikoni atë në lëkurë të pastër, ju mund ta përdorni atë vetëm ose para krem tuaj të preferuar.